PŁYTY A-Z  :                                                    
│  B  │ C │ D │ E │ F │ G │ H │  J  K │ L│ M│ N │ O P │ Q │ R │  T  │  U  │   │ W  Y Z

2020/04/29

Hunger Pangs II




Dysponujący charakterystycznym brzmieniem i własnym, niepowtarzalnym stylem gry, gitarzysta i kompozytor Marek Kądziela przed 10 laty powołał do życia międzynarodowe trio o intrygującej nazwie Hunger Pangs (Skurcz Jelit).
Zespół złożony z absolwentów Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania), wraz z liderem tworzą: trębacz Tomasz Dąbrowski i perkusista Kasper Tom Christiansen. Brak w składzie instrumentu basowego okazał się dla muzyków możliwością poszukiwań innych, czasem wręcz zupełnie nowatorskich konwencji i wykreowania własnego oryginalnego brzmienia.
W roku 2013 nakładem wytwórni ForTune ukazał się ciepło przyjęty album "Meet Meat", zawierający muzykę o niebywałej ekspresji i wyczuwalnym w grze muzyków ogromem entuzjazmie i pasji.
Po kilku latach obfitujących w rozliczne projekty, w które muzycy angażowali się poza składem Hunger Pangs, trójka improwizatorów zeszła się w 2016 roku w łódzkim Soyuz Studio / Bajkonur. Efekt poznać możemy na płycie, która dzięki wytwórni Audio Cave światło dzienne ujrzała 20 marca.
Album "Hunger Pangs II" to 6 kompozycji przygotowanych przez każdego z muzyków, ale przede wszystkim przykład znakomitego i obfitującego w zapierające dech w piersi kolektywne improwizacje, porozumienia pomiędzy artystami.
Robert Ratajczak

fot.Audio Cave

____________________________________________



Hunger Pangs II
CD 2020, Audio Cave ACD-004-2020

program:
1. Laagan in the Crawler
2. HP Sovs
3. Dust
4. Ramen and Soba
5. Hollyn the Goat
6. Hunger Attack!

personel:
Marek Kądziela – gitara, efekty, elektronika
Tomasz Dąbrowski – trąbka, micro KORG
Kasper Tom Christiansen – perkusja
____________________________________________

tekst wydawcy:


Hunger Pangs jest projektem, w którego skład wchodzi Marek Kądziela, Tomasz Dąbrowski oraz Kasper Tom Christiansen. Zespół został powołany do życia przez pierwszego z nich w okolicy 2009 roku. "W tym projekcie realizuję się w sposób niemożliwy do osiągnięcia w muzyce jazzowej. Według tego klucza dobrałem pozostałych członków zespołu" – deklaruje gitarzysta. Debiutancki album grupy "Meet Meat" (2013) emanował punkową wręcz energią. Najnowsze wydawnictwo zatytułowane "II" przynosi dźwięki zdecydowanie bardziej poukładane i oparte na brzmieniowej równowadze. Hunger Pangs na swojej drugiej płycie to przede wszystkim zaskakujące kompozycje i kolektywne improwizacje.
Dla wszystkich członków zespołu wspólnie tworzona muzyka jest przestrzenią, w której eksperyment i nieograniczona wyobraźnia spotykają się w sposób wolny i nieskrępowany. Twórczość zespołu jest przykładem na to jak razem mogą egzystować karkołomne struktury melodyczne i bezkompromisowy synkretyzm; jest w niej miejsce zarówno na sonoryzm, jak i elektronikę. To intelektualny świat doświadczonych kolegów. "Improwizacja jest istotną częścią składową naszej muzyki, ale jej trzonem są przede wszystkim kompozycje – czadowe, energiczne i arcytrudne wykonawczo" – dodaje lider grupy.