PŁYTY A-Z  :                                                    
│  B  │ C │ D │ E │ F │ G │ H │  J  K │ L│ M│ N │ O P │ Q │ R │  T  │  U  │   │ W  Y Z

2022/12/20

Niezwykłe trio: Frank Paul Schubert, Kazuhisa Uchihashi i Klaus Kugel

 

Frank Paul Schubert, Kazuhisa Uchihashi i Klaus Kugel, to trzej wyjątkowi twórcy, których wspólny wysiłek zaowocował niezwykłym trio.
Nawet w tak różnorodnej epoce jak obecna, w której kreatywni muzycy  penetrują odmienne od siebie style, niewiele jest zespołów, które imponują równie przekonująco zdolnością do łączenia idiomów i mieszania dźwiękowych tekstur oraz muzycznej tradycji z teraźniejszością.
Japońsko-niemiecki rodowód tria, szeroki wachlarz muzycznych doświadczeń artystów jako kompozytorów, interpretatorów, liderów oraz innowatorów instrumentalnych i technologicznych, zaowocował niezwykle silną, kalejdoskopową współpracą.
Efekt możemy poznać na płycie "Black Holes Are Hard To Find".
na podst. tekstu wydawcy


fot.Photomusix C.Marx
Saksofonista Frank Paul Schubert jest muzykiem mającym za sobą współpracę z takimi muzykami jak m.in.: Uwe Oberg, Wilbert de Joode, Mark Sanders, Gunter Baby Sommer, Paul Dunmall, Paul Rogers, Mark Sanders czy John Edwards.
Urodzony w 1959 roku w Osace eksperymentujący gitarzysta Kazuhisa Uchihashi, to muzyk działający równolegle w Berlinie i Tokio, który łącząc elementy jazzu, rocka, folku i muzyki elektronicznej wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Współtworzył takie formacje jak m.in. First Edition, Altered States i Ground Zero Otomo Yoshihide.
Kreatywny perkusista Klaus Kugel już od 35 lat jest obecny na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej. Należy do najbardziej cenionych i doświadczonych niemieckich perkusistów. Współpracował jak dotąd z cała plejadą artystów jazzowych jak choćby: Tomasz Stańko, Vyacheslav Ganelin, Charlie Mariano, Michel Pilz, Theo Jörgensmann, Kenny Wheeler, Bobo Stenson, Perry Robinson, Andreas, Willers, Olaf Rupp, Burton Green czy Bobby Few.