PŁYTY A-Z  :                                                    
│  B  │ C │ D │ E │ F │ G │ H │  J  K │ L│ M│ N │ O P │ Q │ R │  T  │  U  │   │ W  Y Z

2022/12/16

Chromatophonic Trio, czyli: światło, cień, kolor i dźwięk



Światło, cień, kolor, dźwięk – te elementy składają się na główną koncepcję repertuarową Chromatophonic Trio, zespołu powstałego w 2020 roku, a zarazem jedynego w Polsce tria fortepianowego wykonującego muzykę najnowszą.
Istotnym celem Chromatophonic Trio jest również promocja oraz rozwój najnowszego repertuaru na skład tria fortepianowego w ramach spójnych koncepcyjnie przedsięwzięć koncertowych i wydawniczych.
Członkowie zespołu: Roksana Kwaśnikowska (skrzypce), Agata Dobrzańska (wiolonczela) i Andrzej Karałow (fortepian), to uznani muzycy związani zawodowo zarówno z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, jak i z renomowanymi orkiestrami, takimi jak warszawska Orkiestra Filharmonii Narodowej.

fot.Z.Gąsiorowska/Chopin University Press
Zaczerpnięte ze słownika sztuk wizualnych pary opozycji: światło–cień, ostre–miękkie, ciepłe–zimne, to tylko niektóre z wyznaczników tworzących ramę interpretacyjną tej płyty. Jej głównym motywem jest barwa
Wioleta Żochowska
Na repertuar albumu składają się: "Trio" Toshio Hosokawy, dedykowane zespołowi "Beyond the Haze of Winter’s Edge" walijskiego twórcy Ashleya Johna Longa, "Florescence" pomysłodawcy i pianisty zespołu Andrzeja Karałowa oraz żywiołowe "II Trio (Tryptyk) „The Mirror With Three Faces” Lery Auerbach.
Materiał został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego w Warszawie przez Michała Berezę oraz Katarzynę Rakowiecką-Rojszę i Ewę Guziołek-Tubelewicz.  
Album "Chromatophonic" udowadnia że:
klasyczne trio fortepianowe wciąż stanowi inspirujący skład i nadal jest w nim wiele do odkrycia. Zwłaszcza na polu barwy dźwięku”.
Wioleta Żochowska
tekst wydawcy
LINK: przegląd albumu