18.02.2020

PREMIERA: MelluSya "Z serca"
"Z serca” - taki tytuł nosi pierwszy pełnowymiarowy album powstałego w 2013 roku zespołu MelluSya.
Grupę preferującą muzykę będącą skrzyżowaniem jazzu, muzyki pop i klasyki z formułą poezji śpiewanej, tworzy piątka młodych artystów: Kaja Mianowana (wokal), Vlasta Traczyk (fortepian), Kinga Kłoczko (skrzypce), Adam Wardziak (kontrabas) i Karol Krasiński (perkusja).
Repertuar zespołu to kompozycje pianistki grupy Vlasty Traczyk, do tekstów zarówno młodych polskich poetów: Marty Zdrady, Pawła Grec, Juliusza E. Bolka i Marii Piotrowskiej, jak klasyków Edgara Alana Poe, Anny Achmatowej czy Emily Dickinson, oraz wokalistki zespołu Kaji Mianowanej.
Wydany przez wytwórnię Soliton album "Z serca", przynosi 12 kunsztownie przygotowanych i starannie dopracowanych lirycznych piosenek, pełnych delikatności i subtelności, prowokujących zadumę i wyciszenie. Osadzone w jazzujących ramach utwory zachwycają zarówno stylowym wokalem jak aranżacjami i instrumentacją.
Kaja Mianowana to dysponująca 4-oktawową skalą głosu, od 13 lat aktywnie działająca wokalistka, autorka tekstów i aktorka musicalowa. Współpracując z teatrami muzycznymi w całej Polsce ma za sobą występy w takich przedstawieniach jak m.in.: "Upiór w Operze”, "Miss Saigon”, "Les Misérables”, "Cats”, "Love Story”, "Piloci”, "Notre Dame de Paris” czy "Lamaila”. Na debiutanckiej płycie MelluSya znajdziemy dwie piosenki z jej tekstami: "Nie czekaj" i "Eyes".
Z kolei kompozytorka i pianistka zespołu pochodzenia rosyjskiego Vlasta Traczyk, to artystka znana też dzięki zespołowi Eight Hands Quartet, współpracy z Tatianą Trojanowską i Anną Przybył, oraz sukcesu odniesionego podczas Festiwalu Transatlantyk Instant Composition Contest 2017
Album "Z serca" ukazał się 14 lutego, a koncertowa premiera płyty odbędzie się 1 marca w warszawskim klubie Six Seasons.

Robert Ratajczak

____________________________________________MelluSya: Z serca
CD 2020, Soliton SL 660-2

program:
  1. Cichy śnieg
  2. Nadchodzisz nocą
  3. Nie czekaj
  4. The chariot
  5. Zapach niepokoju
  6. Zwarła żałobnie dłonie pod szalem
  7. Eyes
  8. Sama jestem
  9. Zjaw mi się we snie
10. From childhood
11. Na szyi drobnych sznur korali
12. So sweet

personel:
Kaja Mianowana - wokal, flet
Vlasta Traczyk - fortepian
Kinga Kłoczko - skrzypce
Adam Wardziak - kontrabas
Karol Krasiński - perkusja
____________________________________________


tekst wydawcy:

Gatunek muzyczny, który reprezentuje MelluSya można określić jako "piosenka poetycka". Jest to mieszanka jazzowych harmonii i klasycznej, pieśniarskiej formy, poetyckich teksty i słowiańskich akcentów, a to wszystko osadzone w popowo-jazzującym rytmie. Muzykę do 12 piosenek skomponowała Vlasta Traczyk, kompozytorka rosyjskiego pochodzenia, o wielu sukcesach w Polsce i za granicą m. in. Transatlantyk Instant Composition Contest 2017. Na płycie śpiewa Kaja Mianowana, wokalistka i aktorka polskich scen musicalowych, znana z głównych ról w Teatrze Muzycznym ROMA. Na płycie znajdują się teksty poetów polskich i zagranicznych np. Edgara Allana Poe, Anny Akhmatovej, Julii Hartwig oraz współczesnych autorów np. Juliusza Erazma Bolka oraz wokalistki.